Warning: Undefined array key "options" in /home/users/ltuczynski/public_html/agro-patent.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 194

YaraVera AMIDAS
(40% N + 14% SO3)

YaraVera AMIDAS (40% N + 14% SO3) o wzbogacony w siarkę granulowany nawóz na bazie mocznika, zapewniający wyższe plony niż sam mocznik. Polecany jest do stosowania na rzepaku, roślinach krzyżowych i użytkach zielonych.

YaraVera AMIDAS został opracowany w celu dostarczania azotu i siarki do szerokiej grupy roślin uprawnych i użytków zielonych. Jego stosunek 7 : 1 N do S jest idealny dla rzepaku oleistego i innych roślin kapustnych. Łącząc mocznik z siarką w postaci siarczanu, wzrasta wchłanianie siarki przez korzenie roślin.

Natychmiastowa i długoterminowa reakcja na wzrost

Dzięki zawartości 5 % azotu amonowego i 35% azotu mocznikowego Twoja uprawa jest odżywiona w szerokim zakresie czas:

  • Natychmiastowa reakcja wzrostu na azot amonowy.
  • Długoterminowa dostępność azotu z azotem ureinowym w celu podtrzymania wzrostu przez cały sezon.

Zoptymalizowana dostępność siarczanów

Ze względu na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza przez przemysł, zaobserwowaliśmy spadek poziomu siarki w glebie. Niedobór siarki jest obecnie szeroko rozpowszechniony na glebach Polskich.

AMIDAS dostarcza dostępną siarkę siarczanową w celu uzyskania lepszej jakości plonów i wyższych plonów. Niedobór siarki w roślinach spowoduje zahamowanie wzrostu, a liść osiągnie bladozielony kolor. Siarka jest niezbędna dla podstawowych funkcji rośliny – jest potrzebna dla aminokwasów roślinnych, budulcowych białek.

Zmniejszone ulatnianie

Dodatek siarki w produkcie YaraVera Amidas zapewnia bardziej efektywne pobieranie azotu. Mocznik sam w sobie zwiększy pH gleby, powodując znaczną utratę azotu po zastosowaniu.

Siarka przeciwdziała temu, obniżając pH gleby, a tym samym zmniejszając straty azotu na tyle długo, aby uprawy mogły czerpać korzyści.


Składniki pokarmowe

  • N 40%
  • SO3 14%

Zastosowanie

Pszenica ozima100-300 kg/ha
Pszenica jara i jęczmień jary100-200 kg/ha
Owies100-200 kg/ha
Żyto100-200 kg/ha
Rzepak ozimy70-130 kg/ha wiosną 100-300 kg/ha jesienią
Kukurydza250-400 kg/ ha
Ziemniaki150-300 kg/ha